HAKKIMIZDA

Kıl çadırı günümüze Osmanlı zamanından gelmiştir. Osmanlı zamanlarında Yörükler yaylalarda kıl çadırlarını kullanırdı. Bu nedenle kıl çadırının bir diğer ismi Yörük çadırıdır. Eski zamanlarda yalnızca Yörükler değil padişahlar da kıl çadırlarında kalmaktaydı. Hatta padişahların gözünde kıl çadırları bir evden daha kıymetliydi. Tarihte sosyal hayatın önemli bir göstergesi olan kıl çadırlar padişahlık alametleri içerisinde de yer alıyordu. Ancak kıl çadır modelleri geçen süre zarfında etkisini yitirmek yerine daha da fazla kullanılmaya başlandı.

Günümüzde Kıl Çadırı

Kıl çadır eski insanlar tarafından kalacak yer olarak kullanılırken günümüzde çeşitli organizasyonlarda ve restoranlarda kullanılır. Kıl çadırı oba ve otağ olmak üzere 2 çeşittir. Oba çadırları Yörükler tarafından yaylalarda kullanılırken otağ kıl çadırları padişahlar tarafından kullanılırdı. Şimdiki zamanda ise oba kıl çadırları düğün, parti, etkinlik gibi organizasyonlarda ve mesire alanlarında kullanılırken; otağ kıl çadırları restoranlarda kullanılır. Kıl çadırları bulundukları mekânda otantik bir ortam yaratır ve davetlileri yüzyıllar öncesine tarihin derinliklerine götürür. Otağ kıl çadırı bulunan bir restoranda şık bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Kıl Çadırı Hangi Özelliklere Sahip?

Kıl çadır dört mevsim kullanılan bir çadırdır. Yazın genişleyerek ortamı serinleten, kışın sıkılaşarak ortamı ısıtan keçi tüyleri sayesinde kıl çadırları hiçbir şekilde su geçirmez, alev almaz ve eskimez. Yağmur da yağsa, kâr da yağsa siz bu durumdan hiç etkilenmezsiniz. Ayrıca almış olduğunuz kıl çadırını uzun süre kullanabilirsiniz. Kıl çadırlarına hiçbir şekilde zararlı hayvan giremez. Akrep, böcek gibi hayvanlar kıl çadırlarından uzak durur. Böylece güvenli bir şekilde kıl çadırlarında konaklayabilirsiniz. Kıl çadırları %100 keçi tüyü olduğu için tüm bu özelliklere sahiptir. Kıl çadırları diğer çadırlara göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Kıl Çadırı Fiyat Farklılıkları

Kıl çadırı fiyatlarını etkileyen bazı etkenler vardır. Kıl çadırının modeli, renk seçenekleri, çeşidi kıl çadırının fiyatlarını etkilemektedir. Metrekare ne kadar artarsa ona oranlı bir şekilde kıl çadırının fiyatı da artar. İşleme ve renk seçeneği arttıkça fiyat artar. Firmamızda uygun fiyatlarda istediğiniz kıl çadırını bulabilirsiniz


Bize Whatsapp'tan Ulaşın
Hemen Arayın