Kıl Çadır Kullanım Alanları

Kıl Çadır Kullanım Alanları

Eskilerden bu yana farklı bir kültür yansıması haline gelen kıl çadır çeşitleri günümüzde turistik beldelerin de vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Hem yerli hem de yabancı insanların merak ettiği ve konaklamak istedikleri kıl çadırlar, sağlık açısından önemli bir yapıya sahip olduğu gibi rahatlığı bakımından da oldukça önemlidir. Yüzyıllardır Türklerin kullanmış olduğu çadırların kullanılma nedenleri birbirinden farklılık gösteriyor. Firmamız tarafından üretilen kıl çadır çeşitleri de geleneksel öze uygun olarak üretiliyor. Keçi kılından özel olarak üretmiş olduğumuz kıl çadırları geniş bir kullanım alanı sunuyor. İnsanların merak ettiği ve eski bir kültür mirası olan kıl çadırlar günümüzde yeniden farklı alanlarda kullanılmaya başladı.

İlgili İçerik: Profesyonel Yörük Çadırı

Kıl Çadırların Kullanım Özellikleri

Geniş bir yelpazede kendine yer bulan kıl çadır çeşitleri birçok önemli özelliğinden dolayı kullanımı tercih ediliyor. Birden fazla özelliği kendi bünyesinde barındıran kıl çadırlar, kullanım alanı çok geniş ürünlerdir. Su geçirmeyen bu ürünler farklı mevsim şartlarında da tercih edilebiliyor. Yangına karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlü bir kullanım özelliği bulunmaktadır. Kıl çadırlar aynı zamanda nefes alan bir yaşam alanı oluşturulmasında son derece önemli özelliklere sahiptir. Yapımı çok uygun maliyetlerde gerçekleştirildiği için birçok müşterimiz kendi zevkine göre ürün tercihi yapabiliyor. Kurulum özellikleri bakımından da son derece pratik ve kolay çadırlardır. Özellikle son yıllarda daha da popüler hale gelen bu çadırlar insanların severek konakladıkları mekânlar arasında bulunuyor.

 

Kıl Çadırlar En Çok Nerelerde Kullanılıyor?

Üretimini gerçekleştirdiğimiz kıl çadır modelleri birçok alanda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Turistik alanlarda da artık kullanılmaya başlanılan bu ürünler kafe işletmesi, atıcılık organizasyonları ve fuar organizasyonları gibi alanlarda tercih edilmektedir. Bunun yanında yaylacılık faaliyetleri için de çok ideal olan çadır çeşitleridir. Kıl çadır çeşitleri istenilen büyüklükte hazırlandığı için otantik ortamlarda kafe gibi toplu alan işletmesi olarak tercih ediliyor. Güneşi gördüğü anda dokumanın özelliğinden kaynaklanan hava alma özelliği ile konaklama açısından ideal ürünlerdir. Genelde Yörük çadırı olarak da bilinen bu çadır modelleri artık birçok farklı alanda mekân olarak değerlendiriliyor. Çadırların sağlam dokusu sayesinde yılan, akrep ve diğer böcek türlerinin içeriye girememesi bu çadırların daha çok deniz ve yayla turizminde kullanılmasını sağlıyor. Tatil yapmak için doğa ile baş başa kalmayı tercih eden insanlar rahatlıkla çadır modellerimizden yararlanabilirler.

Tavsiye İçerik: Kıl Çadır Nedir?

 

El Dokuması Kıl Çadır Modelleri

Kıl çadırlar daha çok el dokuması olarak hazırlanıyor. Sağlam bir dokuma ile meydana getirdiğimiz çadırlarda dayanıklılık ve mevsim şartlarından etkilenmeme en çok dikkat ettiğimiz konulardır. Gerek eski Türk motiflerinin ağırlıklı olması gerekse daha sade tasarımların ortaya çıkarılması insanlara geniş tercih avantajları sunuyor. Metrekare bazında üretmiş olduğumuz kıl çadırlar insanların tercihlerine göre hazırlanabiliyor. İster üç kişilik bir tasarım olsun isterse bir restoran için hazırlanmış olsun kıl çadırlarda maliyetler her zaman insanların zorlanmayacağı ölçüde olacaktır.

 


Bize Whatsapp'tan Ulaşın
Hemen Arayın