Kıl Çadır Modelleri Ve Kullanım Amacı

Osmanlı geleneğini modern tarzla birleştirerek geleneksel bakış yeniden canlanmıştır. İşletmelerde dekorasyon olarak kullanılan kıl çadırlar yoğun talep doğrultusunda bir sektöre dönüşmüştür. Kıl çadır üretimi konusunda eski ile yeniyi birleştiren firmamız şık kıl çadır imalatı konusunda müşteri tercihlerini değerlendirerek yeni tasarılara imza atmış bir kuruluştur.

Kıl Çadır Modelleri

Kıl çadır modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Bölgesel olarak kıl çadır modelleri ve tercihleri de değişmektedir. Örneğin Ege ve Akdeniz bölgelerinde daha çok açık kıl çadır modelleri tercih edilmektedir. Doğu bölgelerinde ise daha kuru ve karasal iklimden dolayı toz daha fazla olduğundan daha çok açık pencereli modeller tercih edilmektedir. Kıl çadır çeşitleri, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda,  Yörük çadırı, oba çadırı, otağ çadırı, Türkmen çadırı, şark köşesi, oturma grupları çeşitlerimizle hizmet vermekteyiz.

Kıl Çadır Üretimi

Kıl çadırı, doğal keçi kılının dokunmasıyla elde edilmektedir. Firmamız Anadolu otlaklarından getirttiği kaliteli keçi kıllarını ip haline getirerek bu iplerden kıl çadırı üretmektedir. Kılları kıl çadırı üretiminde kullanılan doğal keçi kılları Akdeniz bölgesinde ve Toroslarda bulunan keçilerin kılları toplanılarak üretilmektedir. Önce parçalar halinde dokunan kıl çadır parçaları, müşterilerimizden gelen model ve çeşitlerimize yönelik taleplerine göre üretilmektedir. Dokunan parçalar, modeline göre dikilerek kargo ile müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Kıl çadır fiyatları, metrekare hesabı yapılarak modellerine göre değişiklik göstermektedir.

Kıl Çadırı Özellikleri Nelerdir?

Kıl çadırı, diğer çadırlarla mukayese edilemeyecek kadar farklıdır. Öncelikle çok pratiktir. Kolay kurulur. El dokuması olmasına rağmen, son derece ekonomik oluşu da kıl çadır taleplerini arttırmaktadır. Bunun yanı sıra, kıl çadırı sıcak ve soğuk havalarda gösterdiği doğal yalıtım ile çok kullanışlıdır. Yazın sıcağı yansıtmaz ve serin tutar, kışın ise sıcağı muhafaza ederek soğuk havayı içeri geçirmez. Bir diğer özelliği ise börtü böceği içeri geçirmez.


Bize Whatsapp'tan Ulaşın
Hemen Arayın