Kıl Çadır Ömrü Ne Kadar?

Kıl çadır kurdurmak isteyenler çadırların ömrü hakkında fikir sahibi olmak isteyebilirler. Bu gayet normal bir sorudur çünkü kıl çadırlar çok kişi tarafından bilinse bile haklarında bilgisi olan insanların sayısı da bir o kadar azdır. Kıl çadırların ömrünün uzun olduğu rahatlıkla söylenebilir. Keçi kılından yapılan kıl çadırlar doğal malzemeden üretilirler. Ancak çadırın dayanıklı olmasının temelinde dokumasının sık olması vardır. Doğru dokunmuş bir kıl çadır son derece dayanıklıdır. Su geçirmezler, kolay kolay eskimezler, her türlü hava şartına karşı uyumludurlar, havanın sirküle olmasını sağlarlar. Kıl çadırlar ateşe dayanıklı yapıya sahiptirler. Gerekli olduğu zamanlarda ise tamir edilebilme özelliği vardır. Kıl çadırların tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi dayanıklı olmalarıdır.

 Kıl Çadır Çeşitleri Nelerdir?

Kıl çadır çeşitleri denildiği zaman farklı renk tonlarında, boyutlarında ve geometrik formlarda üretilen çadırlar akla gelebilir. Doğal bir malzeme kullanılarak yapılan çadırlarda elde edilecek renkler siyah ve boza çalan renklerdir. Ancak buna rağmen çadırların modelleri farklılık gösterebilir. Klasik çadır formunun yanında dörtgen tipli çadırlar da mevcuttur. Bunun dışında çadırların büyüklüğü de değişiklik gösterebilir. Bir çadırın büyüklük oranına hangi amaçla kullanılacağına bakılarak karar verilir. Çadırlar kişisel kullanım için yaptırılması düşünülüyorsa genel olarak daha küçük çadırlar tercih edilebilir. Ancak çadır bir işletme ya da toplanma alanı olarak kullanılacaksa büyük çadırlar kullanılır.

Kıl Çadır Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kıl çadır fiyatları çadırın büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Bu büyüklük metrekare olarak hesaplanır. Ancak çadır yaptıracak olanlar fiyattan çok kaliteye dikkat etmelidirler. Kaliteli bir çadır sizlere uzun yıllar hizmet verir. Yıllardır kullanılan en eski çadır modellerinden bir tanesi olan kıl çadırlar aslında bakıldığında kurulum maliyeti en düşük çadırlardan bir tanesidir. Firma olarak bizler kıl çadır kurulumu konusunda sizlere hizmet veriyoruz. Uzun yıllara dayanan deneyimimiz ile her türlü kıl çadır çözümlerinde sizlerin yanındayız. Kıl çadır kullandıktan sonra ne kadar konforlu olduğunu kendiniz deneyimleyebilir geçmişten gelen bir geleneği de geleceğe taşıma imkânı bulabilirsiniz. Kıl çadır kurulumlarında bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.


Bize Whatsapp'tan Ulaşın
Hemen Arayın