Kıl Çadır Sıcak Tutar mı?

Kıl çadır hakiki keçi kılından üretilir. Keçi kılı özelliği itibarı ile soğuk ve yağmurda sertleşip sıkılaşarak soğuğu içeri almadığı gibi içerideki sıcak havayı da dışarı çıkarmama özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile oldukça sıcak tutar. Orijinal keçi kılı bu özelliği ile soğuk kış günlerinde korunaklı ve sıcak bir ortam yaratır. Kışın soğuk ve yağmurda sıkılaşan keçi kılı yaz geldiğinde genleşerek gözenekli bir yapıya bürünür. Bu sayede kış ayları için de havadar ve ferah bir ortam yaratma özelliğindedir.

Kıl Çadırın Soğuk Kış Günlerinde Kullanımı

Kıl çadır hem yaz sıcaklarında hem de soğuk kış günlerinde kullanım için oldukça uygun özelliklere sahiptir. Soğuk kış günlerinde yağmuru, rüzgârı ve soğuğu kesinlikle içeri almaz. Sıkılaşan keçi kılı sertleşir ve soğuk havayı içeri sızdırmadığı gibi içerideki sıcak havayı da dışarı çıkartmaz. Bu özelliği ile sıcak tutan kıl çadır su geçirmez özelliktedir. Türkler kıl çadırları sürekli yaşam alanı olarak kullandıkları gibi savaş meydanlarında korunmak için de kullanmışlardır. Üstün özelliklere sahip olan kıl çadırlar insanlar için huzurlu bir yaşam alanı olmuştur.

Hakiki Kıl Çadır Hizmetlerimiz

Günümüzde kıl çadırlar Türk geleneğini yansıtan özellikleri ile birçok alanda kullanılıyor. Dinlenme tesisleri, kafe ve restoranlar, şark köşeleri, gözleme evleri, eğlence mekânları gibi işletmeler dikkat çekici ve kullanışlı yapısı ile kıl çadırları tercih ediyor. Ayrıca özel şirketlerin ya da belediyelerin kermes ve fuar gibi etkinliklerinde de kıl çadırlar tercih ediliyor. Firmamız hakiki keçi kılından kıl çadır imalatı ile hizmet veriyor. Kullanılacağı alana ve kişilerin isteklerine göre ürettiğimiz kıl çadırlarımız, orijinal keçi kılı ile imal edilmektedir. Kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyan kıl çadır işletmeler için büyük avantajlar sunuyor. Türk geleneğini yansıtan otantik yapısı ile farklı bir konsept yaratıyor. Kıl çadır için en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz.


Bize Whatsapp'tan Ulaşın
Hemen Arayın