Profesyonel Yörük Çadırı

Profesyonel Yörük Çadırı

Yörük çadırı, Yörük adı verilen Türk boylarının kullandığı çadır modeline verilen isimdir. Yörük çadırları eskiden sürekli kullanılan ev mahiyetinde kullanıldı. Göçebe hayat süren Türkler kıl çadırlarını göç esnasında yanlarında taşıyarak ova ve yaylalarda çadırlarda konaklardı. Günümüzde Türk kültürünü yaşatmak ve farklı bir konsept yaratmak amacıyla işyerlerinde kullanılıyor. Kafeler, restoranlar, dinlenme tesisleri, belediyelerin çeşitli etkinlikleri, fuarlar, kermesler, şark köşeleri, Türk gecesi eğlence mekânları gibi pek çok işyeri farklı bir görünüm için Yörük çadırlarını tercih ediliyor. Yörük çadırları kullanıldıkları alanlarda sıra dışı ve dikkat çekici güzel bir görsel güzellik oluşturur. Bu da işletmeler için kazançlarını artıran bir avantaj olur. Yörük çadırı özel üretim alanlarında profesyonel hizmetler ile imal ediliyor.

İçerik: Kıl Çadır Kullanım Alanları

Profesyonel Yörük Çadırı İmalatı Nasıl Yapılır?

Yörük çadırları eski çağlarda keçi kılı ile çıkrık adı verilen tezgâhlarda ip haline getirilip dokunarak elde dikilmek suretiyle imal edilip kullanılırdı. Günümüzde eski Türklerin uyguladıkları bu yöntem teknolojik makineler ile benzeri aşamalar ile üretiliyor. Bir keçiden yıllık ortalama 300 Kg kadar kıl alınıyor. Toplanan bu keçi kılları öncelikle makinelerde temizlenip kabartılıyor. Pamuk ipliği kadar yumuşak bir hale geldiğinde tezgâhlarda ip haline getiriliyor. Elde edilen ip yumak olarak sarılıyor. Yumaklar bobinlere takılarak makinelerde dokunmaya başlanıyor. Renk ve desenler oluşturulacağında bobinler dokunacak modele uygun olarak tasarlanıyor. Bu aşamalar ile dokunan kıl çadırın yapılacağı büyüklüğe ve oluşturulacak modele göre usta kişiler tarafından makinelerde dikilir. Dikişin kusursuzluğu çadırın sağlan ve dayanıklı olması açısından çok büyük öneme sahiptir. Profesyonel Yörük çadırı imalatı sonrası kullanılacağı alana uzman bir ekip tarafından kurulum işlemini tamamlıyoruz.

 

Profesyonel Yörük Çadırı Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel hizmet veren firmalar tarafından üretilip kurulan Yörük çadırları kullanılan malzeme ve üretim teknikleri ile orijinal çadırlardır. Hakiki keçi kılı kullanılarak özel tezgâhlarda dokunarak imalat gerçekleştirilir. Profesyonel çalışma yapan Yörük çadırı imalatı yapan firmalar çadırları yapısal özellikleri kadar görsel görünümleri ile de Türk kültürüne uygun olarak üretirler. Renk, desen ve süsleme özellikleri Türk kültürünü yansıtan özelliklerde kıl çadır tasarlamaya özen gösteriyoruz. Orijinal keçi kılı ile uygun üretim teknikleri imal edilen kıl çadırlarımız üstün kullanım özellikleri sunar.

İçerik: Kaliteli Kıl Çadır Modelleri

Yörük Çadırı Kullanım Özellikleri

Yörük çadırları kış yaz kullanılabilen çadırlardır. Keçi kılı özelliğinden dolayı kış aylarında sıkışarak kar, yağmur ve soğuğu geçirmeyen bir yapıya bürünür. İçerideki ısıyı da dışarıya çıkartmaz. Yaz aylarında ise esneyen keçi kılı gözenekli bir hale gelerek nefes alan ferah ve havadar bir yaşam alanı oluşturur. Ayrıca yılan, akrep, örümcek, böcek gibi haşere keçi kılına yaklaşmaz. Bu özelliği ile doğada korunaklı bir ortam oluşturur. Yörük çadırı tüm özellikleri ile işyerleri için kullanışlı ve şık bir kavram oluşturur. Profesyonel Yörük çadırı imalatı yapan firmamızdan kusursuz çadır hizmeti alabilirsiniz.


Bize Whatsapp'tan Ulaşın
Hemen Arayın